11-13.04.2014 r.

Udział naszych uczniów w Łódź Maraton Dbam o Zdrowie

Ostatni przedświąteczny weekend należał w Łodzi do biegaczy i wszystkich tych, którym leży na sercu własne dobre samopoczucie i promocja zdrowia. W dniach 11-13 kwietnia br. odbył się ,,Łódź Maraton Dbam o Zdrowie”, w którym -  podobnie jak w latach poprzednich -  nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli naszego Centrum.

W niedzielnym biegu wystartowało ponad 4 tys. biegaczy (czyli ubiegłoroczny wynik został pobity). Prawie 1700 z nich postawiło sobie za cel przebiegnięcie całego maratonu- 42 km i 195 m. Pozostali pobiegli na 10 km. Dla sportowców przygotowano tonę bananów, 600 kg pomarańczy, 10 tys. litrów wody, 5 tys. żeli, a nad całością imprezy czuwało 600 wolontariuszy i 4oo osób obsługi technicznej. W tym miejscu nie może zabraknąć najserdeczniejszych podziękowań dla pani Doroty Bratkowskiej- opiekunki Samorządu Słuchaczy i pani Katarzyny Ignaczak za zorganizowanie dużego grona wolontariuszy, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem całej imprezy i pomagali wszystkim, którzy tego potrzebowali. Oto oni- ofiarni wolontariusze, którzy wspaniale reprezentowali naszą szkołę. Dziękujemy !!!

Anna Kuszka,

Dawid Krawczyk,