28.03.2014 r.

Wizyta unijnych gości w ramach projektu „LEONARDO DA VINCI – Model of Cooperation Between IT School and Sector”

Wczoraj gościliśmy w naszym Centrum przedstawicieli kilku krajów wchodzących w skład Unii Europejskiej w ramach projektu „LEONARDO DA VINCI – Model of Cooperation Between IT School and Sector”. Projekt realizowany jest w ramach komponentu Projekty Partnerskie unijnego programu Leonardo Da Vinci/Uczenie się Przez Całe Życie i współfinansowany przez Komisje Europejską.
Spotkanie miało charakter wizyty studyjnej, podczas której CKU SWŁ w Łodzi  zaprezentowało osiągnięcia placówki, zakres kształcenia oraz jego formy. Goście z kolei przedstawili idee projektu oraz jego przebieg na terenie ich krajów i Polski.
Ideą projektu jest takie dostosowanie programów nauczania, aby uczeń kończący szkołę mógł bez problemu wejść na rynek pracy i znaleźć zatrudnienie zgodne z wykształceniem. W projekcie biorą udział depozytariusze z Hiszpanii, Słowacji, Turcji, Bułgarii oraz Polski. W spotkaniu uczestniczyło 40 osób z w/w krajów – młodzież oraz nauczyciele.

Program spotkania obejmował:

• Przywitanie gości przez Dyrektora Sylwię Laskowską oraz  prezentację  działalności naszego Centrum
  • Prezentację projektu „LEONARDO DA VINCI – Model of Cooperation Between IT School and Sector” przez jego polskiego koordynatora
  • Dyskusję w zakresie porównania systemów kształcenia w krajach UE
  • Poczęstunek w formie drugiego śniadania
  • Dyskusję dotyczącą form współpracy szkól zawodowych  z pracodawcami  oraz udziału pracodawców w działaniach podejmowanych przez szkoły
  • Pożegnanie przez Dyrektora Sylwię Laskowską

Podczas spotkania nasze Centrum reprezentowali przedstawiciele  kadry kierowniczej, nauczycieli oraz słuchaczy.
Zapraszamy na stronę www projektu: >>