Obecnie podejście do kształcenia zawodowego kładzie nacisk na rozwój konkretnych kwalifikacji zawodowych, a dopiero w dalszej kolejności nabywania tytułu technika w danym zawodzie, co pozostaje w zgodzie z trendami obowiązującymi obecnie w Unii Europejskiej.

Dla szkół zawodowych istotnymi barierami przy realizacji nowego podejścia są deficyty
w bazie dydaktycznej, a w szczególności:

• Archaiczne formuły i treści funkcjonujących materiałów dydaktycznych,
  • Brak pakietów edukacyjnych dla nowo wyłonionych kwalifikacji,
  • Ograniczony dostęp do nowoczesnych rozwiązań technologicznych wykorzystywanych w danym zawodzie przez pracodawców w regionie.

W odpowiedzi na zaistniałe potrzeby rozpoczęto realizację projektu zakładającego wsparcie szkół zawodowych nastawione na rozwój innowacyjnych form kształcenia ustawicznego, wykorzystujących rozwiązania e-learningowe w zakresie bazy dydaktycznej.

Jako główną formę przekazu wybrano internetową telewizję, ze względu na panujące obecnie trendy (rozwój technologii video w internecie) oraz aspekt społecznościowy modelu TV (integracja Placówek szkolnych).

Wsparcie w ramach projektu, skierowane jest do 7 placówek Samorządu Województwa Łódzkiego oraz ich słuchaczy:

1. Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Województwa Łódzkiego  Łódzkiego w Łodzi

2. Szkoła Policealna Techniki Dentystycznej w Łodzi

3. Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi

4. Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Woj. Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim

5. Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego

6. Sieradzkie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Sieradzu

7.  Szkoła Policealna Samorządu Woj. Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim

Placówki objęte projektem wzbogacą się o trwałe zaplecze edukacyjne, które pozwoli w atrakcyjnej i nowatorskiej formule wspierać rozwój zawodowy ich uczniów.

Projekt „Czas na e-learning II – rozwój oferty kształcenia ustawicznego w oparciu o internetową telewizję edukacyjną” realizowany jest w ramach Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach” Poddziałania 9.6.1 „Upowszechnienie kształcenia osób dorosłych w formach szkolnych” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.