11.12.2013 r.

Udział w projekcie  Leonardo da Vinci Partnership: „The Role of the Third Parties in Vocational Education”

CKU SWŁ w Łodzi zostało zaproszone do partnerstwa w projekcie realizowanym w ramach środków programu Leonardo da Vinci Partnership: „The Role of the Third Parties in Vocational Education” przez Instytut Wspierania i Rozwoju Biznesu z siedzibą w Łodzi. Partnerstwo projektu obejmuje organizacje z krajów takich jak: Wielka Brytania, Turcja, Słowenia, Portugalia oraz Polska.
Projekt realizowany jest w czasie 2 lat tj. do 30.09.2015 r. i zakończy się spotkaniem właśnie w naszym Centrum.

W dniach: 19 – 23.11.2013 roku Pani Dyrektor Sylwia Laskowska reprezentowała nasze Centrum na międzynarodowym spotkaniu, które odbyło się w Kahramanmaraş we wschodniej Turcji. Było to pierwsze z 4 spotkań, w ramach, którego został ustalony harmonogram projektu, zostały doprecyzowane zadania poszczególnych partnerów oraz zapoznano uczestników ze strukturą szkolnictwa zawodowego w Turcji. Odbyły się również spotkania w szkołach różnego szczebla kształcenia, w tym w szkole zawodowej. Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z formami praktycznej nauki zawodu bezpośrednio u pracodawcy. Z naszą delegacją spotkali się także przedstawiciele władz lokalnych. W programie wizyty było zaplanowane zwiedzanie nie tylko warsztatów szkolnych, ale również zapoznanie się z funkcjonowaniem elektrowni w Afsin, która ściśle współpracuje z jedną ze szkół elektrycznych z tej miejscowości.
Wszystkie spotkania były nie tylko owocne pod względem merytorycznym, ale ciekawe również pod kątem kulturowym.

Więcej zdjęć  w naszej Galerii  >>    i  na Facebooku  >>