17.05.2013 r.

Przedszkolaki na start, czyli Mini Maraton „BIEGIEM PO ZDROWIE”

Przedszkole Miejskie nr 208 było organizatorem I Mini Maratonu „Biegiem po zdrowie”, który odbył się w sobotę 17 maja 2013 r. Celem imprezy było zachęcanie do aktywnego wypoczynku połączonego z ochroną przyrody. Poproszono słuchaczy naszej szkoły o zapewnienie pomocy medycznej na trasie biegu oraz pokaz pierwszej pomocy. Impreza odbywała się w Parku Na Zdrowiu. Przedszkolaki wraz z rodzicami, rodzeństwem oraz nauczycielami  przebiegli alejkami parkowymi na dystansie 1000 m. Pogoda dopisała i na starcie Mini Maratonu stawiło się około 500 uczestników.

Po zakończeniu biegu odbył się konkurs oraz wspólna zabawa pod hasłem „Jestem eko – jestem trendy”. Po maratonie zainteresowane dzieci i ich opiekunowie mieli możliwość zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Mogli również przećwiczyć sztuczne oddychanie na fantomach: osoby dorosłej i niemowlaka. Pozytywnie zaskoczyła nas wiedza i zainteresowanie przedszkolaków pierwszą pomocą. Często maluchy wiedziały, jak to zrobić i chciały już same potrenować na fantomie. Natomiast ci, którzy pierwszy raz zetknęli się ze sztucznym oddychaniem z zaangażowaniem trenowali pod okiem naszych słuchaczy.
Po zakończeniu maratonu Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 208 serdecznie podziękowała naszym słuchaczom, którzy pod opieką mgr Dariusza Zawadzkiego przyczynili się do bezpiecznego przebiegu imprezy.
Zabezpieczenie medyczne zapewnili słuchacze kierunku ratownik medyczny: Bolimowski Adrian, Chodowiec  Aleksandra, Chrząszczewska Malwina, Grygielska Żaneta, Kotlińska  Agnieszka, Krzywański Łukasz, Misiak Maria, Piechowska Daria, Prokop Dawid, Wardziński Damian, Wojenkowski Jacek.