10.04.2013 r.

Francuzi z Departamentu Nord gośćmi w naszej szkole

W dniu dzisiejszym gościliśmy delegację przedstawicieli kuratoriów oraz liceów zawodowych i szkół policealnych z francuskiego regionu Nord Pas-de-Calais oraz Rhone-Alpes. Francuscy goście interesowali się nawiązaniem bezpośrednich kontaktów ze szkołami z terenu Łodzi i województwa oraz organizacją praktyk zawodowych. Podczas wizyty w naszej szkole gościom towarzyszyła pani  Mariola Mirecka, zastępca Dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Dużym zainteresowaniem gości cieszyły się nasze pracownie dydaktyczne. Podczas spotkania padało wiele pytań dotyczących kierunków kształcenia w naszej placówce,  zasad łączenia teoretycznej nauki zawodu z  praktyką zawodową. Francuzi pytali również o kształcenie w ramach kursów kwalifikacyjnych , współpracę szkoły z pracodawcami oraz firmami partnerskimi. Na pytania gości odpowiada pani Dyrektor Sylwia Laskowska.
Francuzi przyjechali do Łodzi na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego, by porozmawiać o polskim systemie kształcenia zawodowego oraz możliwościach współpracy.