24.10.2012 r.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w gmachu Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina

W dniu dzisiejszym w Filharmonii Łódzkiej  odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.  Święto to jest również okazją do nagradzania osób wyróżniających się w dziedzinie edukacji, osiągających znaczące wyniki w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Dyrektorom, nauczycielom oraz pracownikom oświaty szkół i placówek oświatowych zostały przyznane  odznaczenia państwowe, resortowe oraz nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego. Z przyjemnością informujemy, iż wśród odznaczonych znaleźli się pracownicy naszej szkoły: pani Dyrektor Sylwia Laskowska została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej, a pani Krystyna Trawińska-  Zastępca Głównego Księgowego – Złotym Medalem za Długoletnią Służbę. Pani Dyrektor Sylwia Laskowska otrzymała również nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego. Serdecznie gratulujemy tak znaczących wyróżnień.

Uroczystość w gmachu Filharmonii uświetniło swoją obecnością wielu znamienitych gości, m.in.: Marszałek Województwa Łódzkiego – Pan Witold Stępień, Wojewoda Łódzki – Pani Jolanta Chełmińska, Łódzki Kurator Oświaty – Pan Jan Kamiński, Wiceprezydent Miasta Łodzi – Pan  Krzysztof Piątkowski, Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi – Pani Mariola Mirecka. Ponadto zaproszono przedstawicieli władz samorządowych, instytucji publicznych działających na rzecz oświaty, rektorów wyższych uczelni, przedstawicieli mediów, duchowieństwa, związków zawodowych działających na rzecz oświaty, dyrektorów szkół i placówek oświatowych.

W uznaniu za dbałość o wysoki poziom kształcenia, podejmowanie działań służących podnoszeniu jakości nauczania oraz efektywne zarządzanie placówkami oświatowymi  zostały wręczone odznaczenia państwowe i resortowe: medale Komisji Edukacji Narodowej oraz Medale za Długoletnią Służbę, jak również nagrody Ministra Edukacji Narodowej, Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Łódzkiego.

Informacja o obchodach Dnia Edukacji Narodowej na stronie Urzędu Marszałkowskiego

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć >>