23.10.2018 r.

Mechaniczna i chemiczna kontrola płytki bakteryjnej – szkolenie ORAL -B

W dniu 22.10.2018 dla słuchaczy II klasy kierunku Higienistka stomatologiczna odbyło się szkolenie w formie  wykładu połączonego  z warsztatami, mające na celu przedstawienie najnowszych osiągnięć w zakresie dbania o  higienę jamy ustnej. Podczas spotkania uczestniczki mogły przekonać się, jakie aspekty techniczne i technologiczne wyróżniają szczoteczki oscylacyjno – rotacyjno – pulsacyjne w porównaniu z innymi systemami kontroli mechanicznej płytki nazębnej.
Uczestniczki szkolenia zapoznały się m.in. z rozwiązaniem typu  smart szczoteczki Genius 9000, umożliwiające pracę szczoteczki z dedykowaną aplikacją Oral-b, będącą dla pacjenta źródłem motywacji, jak również kontroli prawidłowych nawyków w aspekcie higieny jamy ustnej.