24.04.2018 r.

Łodzianie pokochali weekendowy Piknik Naukowy

W dniach 21 i 22 kwietnia 2018 r.  po raz kolejny odbył się Piknik Naukowy. Mieszkańcy Łodzi tłumnie zwiedzali namiot Pikniku rozstawiony na Rynku Manufaktury korzystając z bogatej oferty edukacyjnej Festiwalu, umożliwiającej pogłębianie wiedzy, odkrywania sztuki i rozwijania zainteresowań.
Przez cały weekend stoisko naszego Centrum cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających, doskonale wpisując się w trend upowszechniania praktycznej wiedzy przydatnej wszystkim zainteresowanym bez względu na wiek.
Dziękujemy wszystkim uczniom, słuchaczom, opiekunom oraz osobom wspierającym organizację tego przedsięwzięcia.

Uczniowie i słuchacze kierunków: Higienistka Stomatologiczna, Technik Usług Kosmetycznych, Technik Farmaceutyczny, Technik Elektroradiolog oraz Technik Elektryk   przygotowali razem ze swoimi nauczycielami pokazy:

• Zasady prawidłowej higieny jamy ustnej dla dzieci i dorosłych z  zastosowaniem standardowych i specjalistycznych materiałów ukazujących kompleksową ofertę w zależności od wieku
  • Uciskowy masaż dłoni oraz relaksacyjny masaż dłoni – masaż świecą – poszukiwany i preferowany przez osoby, które chcą, by ich dłonie były nie tylko „odżywione” ale przede wszystkim aksamitne – uczniowie masowali dłonie zainteresowanym odwiedzającym nasze stoisko.
  •  Peeling kawitacyjny – zastosowanie ultradźwięków w kosmetyce (przygotowanie skóry do dalszej pielęgnacji)
  • Ziołowe herbatki, znane od wieków, w zależności od doboru ziół działają oczyszczająco, regenerująco jak również leczniczo na organizm ale i dla dobrego samopoczucia – informowanie na temat poszczególnych herbat, zapraszanie do degustacji.
  • Prezentacja zaprojektowanych przez uczniów CKU SWŁ w Łodzi interesujących układów elektrycznych, elektronicznych i mechatronicznych z atrakcyjnymi efektami wizualnymi i akustycznymi.
  •  Kontrolowanie poziomu ciśnienia tętniczego, porady dla zainteresowanych.

W wydarzeniu wzięli udział słuchacze Centrum:

• słuchaczki kierunku Higienistka Stomatologiczna: Daria Gralec, Aleksandra Jarosińska, Kurowska Kamila, Magdalena Malanowska, Marta Pietrzak, Karolina Siemińska, Anna Ujma, Maja Włodarczyk, Monika Konopińska
  • słuchacze kierunku Technik Elektroradiolog: Magdalena Różycka i Kamil Szkudlarek
  • słuchacze kursu kwalifikacyjnego Technik Elektryk: Patryk i Dominik Kudyba
  • słuchaczki kierunku Technik Usług Kosmetycznych: Julia Kelm, Anna Witczak, Ilona Kowalewska, Magdalena Borowska, Katarzyna Szyngwelska, Patrycja Urbańczyk

oraz nauczyciele i opiekunowie:

Piotr Brzeziński, Anna Chmiel, Krystyna Frydrysiak, Beata Grzegorek, Monika Kaczmarek, Barbara Kapruziak, Izabela Łuchniak, Mariusz Mosiński, Elżbieta Pawełczyk,  Izabela Nowak,  Anna Pawlak, Wiesława Raczyńska, Karolina Skowerska,  Zuzanna Skrzypek.