9.04.2018 r.

„Świadoma i kompetentna higienistka kluczem do sukcesu w karierze zawodowej ” – szkolenie firmy DÜRR DENTAL

W sobotę 7.04.2018 r.  słuchacze kierunku Higienistka stomatologiczna uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym zapobiegania infekcjom. Szkolenie prowadziła przedstawicielka  niemieckiej firmy stomatologicznej DÜRR DENTAL. Szkolenie składało się z części teoretycznej oraz warsztatowej. Część teoretyczna to wykład z higieny i dezynfekcji.
Podczas warsztatu praktycznego  z piaskowania słuchacze mieli możliwość pracy z piaskarką MyFlow oraz materiałami  nowej serii produktów linii Lunos.
Na zakończenie szkolenia słuchacze otrzymali certyfikaty.

Tematyka szkolenia obejmowała:

• zagrożenia w gabinecie stomatologicznym
  • aerozol
  • mikrobiologia (wirusy, bakterie grzyby ) przykłady
  • sterylizacja (wskaźniki fizyczne, chemiczne, biologiczne, dokumentacja)
  • plan higieny na podstawie produktów do dezynfekcji Dürr Dental
  • skaler Vector Paro Pro-  zasada działania
  • Lunos nowa linia do profilaktyki od Dürr Dental, piaskarka MyFlow, piaski,pasty , laki, żele, płukanka ręczniki Wellnes-