27.09.2017 r.

Zakończyła się I Wojewódzka Mini Konferencja Masażystów

W poniedziałek 25 września 2017 r. w naszym Centrum odbyła się I Wojewódzka Mini Konferencja Masażystów „Schorzenia cywilizacyjne w aspekcie profilaktyki i funkcjonowania w zdrowiu – Zdrowie, ruch, profilaktyka”.
Inicjatorem i organizatorem konferencji była nasza szkoła. Tematyka konferencji w całości poświęcona była pracy z pacjentem cierpiącym na schorzenia cywilizacyjne.

Część wykładową poprowadzili:

mgr Borys Paculda – „Wprowadzenie do masażu tkanek miękkich”

dr Bogusława Kowacka – „Dysfunkcje kręgosłupa jako schorzenie cywilizacyjne a masaż głęboki”

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty.

Część warsztatową prowadzili:

Warsztat I – mgr Paweł Wlazło – „Pacjent, klient, człowiek – między fizjoterapeutą, masażystą a trenerem personalnym. Program ćwiczeń na poprawę mobilności układu ruchu”

Warsztat II – dr Bogusława Kowacka – „Masaż głęboki w dysfunkcjach kręgosłupa”

Uczniowie i słuchacze kierunku Technik Masażysta z zaciekawieniem przysłuchiwali się wykładom i zaangażowali się podczas ćwiczeń warsztatowych.