11.04.2017 r.

Zakończył się Piknik Naukowy – „Poznawanie świata”

Kulminacyjnym wydarzeniem XVII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki był Piknik Naukowy, który odbywał się w sobotę i niedzielę  – 8 i 9 kwietnia 2017 r. Mieszkańcy Łodzi tłumnie zwiedzali namiot Pikniku rozstawionego na Rynku Manufaktury korzystając z bogatej oferty edukacyjnej Festiwalu, umożliwiającej pogłębianie wiedzy, odkrywania sztuki i rozwijania zainteresowań.
Przez cały weekend stoisko naszego  Centrum cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających, doskonale wpisując się w trend upowszechniania praktycznej wiedzy przydatnej wszystkim zainteresowanym bez względu na wiek. Odwiedziła nas również TVP 3 Łódź :-P

Uczniowie i słuchacze kierunków: Higienistka Stomatologiczna, Technik Farmaceutyczny, Technik Elektryk oraz Technik Masażysta przygotowali razem ze swoimi nauczycielami pokazy:

- Zasady prawidłowej higieny jamy ustnej dla dzieci i dorosłych.  Zastosowanie standardowych i specjalistycznych środków pokazujących, jak powinna wyglądać kompleksowa higiena jamy w zależności od wieku .

- Peeling -  słuchacze, przy użyciu tradycyjnych, tanich i łatwo dostępnych produktów, stworzyli kosmetyk poszukiwany przez nowoczesne kobiety

- Kule do kąpieli – uczniowie uczyli, jak przy użyciu tradycyjnych, tanich i łatwo dostępnych produktów, samemu stworzyć kosmetyk.

- Ziołowe herbatki, znane od wieków, w zależności od doboru ziół działają oczyszczająco, regenerująco jak również leczniczo na organizm ale i dla dobrego samopoczucia – informowanie na temat poszczególnych herbat, zapraszanie do degustacji.

- Zaprezentowanie zaprojektowanych przez uczniów CKU SWŁ w Łodzi interesujących układów elektrycznych, elektronicznych i mechatronicznych z atrakcyjnymi efektami wizualnymi i akustycznymi.

- Relaksacyjny masaż dłoni – masaż świecą- poszukiwany i preferowany przez osoby, które chcą, by ich dłonie były nie tylko „odżywione” ale przede wszystkim aksamitne – uczniowie masowali dłonie zainteresowanym odwiedzającym nasze stoisko.

Wraz z Organizatorami zapraszamy na kolejny Piknik Naukowy za rok !

W wydarzeniu wzięli udział słuchacze i nauczyciele Centrum:

•  Beata Grzegorek i słuchaczki kierunku Higienistka Stomatologiczna: Sylwia Buldecka Mariola Ciach Natalia Danych, Malwina Ejdukiewicz , Jaonna Henych, Katarzyna Izydorczyk, Paulina Kamińska, Paulina Kozieł, Paulina Łuczak, Magdalena Malinowska,    Monika Nowak, Agata Przygońska, Karolina Rybak, Kasia Szymańska , Sylwia Wilczyńska,  Wioleta Wojtczak
  • Bartosz Klimczak i Henryka Lewicka oraz słuchaczki kierunku Technik Farmaceutyczny: Kinga Soboska, Paulina Klimczak, Maria Kaźmierczak, Justyna Jatczak, Dominika Więckowska
  •  Barbara Kapruziak, Urszula Rutkowska-Kuśmirek, Wiesława Raczyńska, Mariusz Mosiński oraz słuchacze kierunku Technik Elektryk: Paweł Mokrosiński i Adrian Rodlewski.
  • Karolina Skowerska oraz słuchacze kierunku Technik Masażysta: Jowita Stępień, Maciej Kaczmarek
  • Piotr Brzeziński –  wsparcie organizacyjne.

Pięknie dziękujemy wszystkim uczniom, słuchaczom , opiekunom oraz osobom wspierającym organizację tego przedsięwzięcia

Do obejrzenia większej galerii zdjęć zapraszamy na  FB …