19.03.2017 r.

Wiosenne odwiedziny w Domu  Małego Dziecka

17 marca 2017 roku wolontariusze z naszego Centrum odwiedzili małych mieszkańców Domu Małego Dziecka. To kolejne już w tym roku, tym razem wiosenne spotkanie.
Dom Małego Dziecka  ma  pod swoja  opieką trzydzieścioro podopiecznych  w wieku 3-4 lata oraz kilkoro dzieci starszych , do 10 roku życia . Starsze dzieciaki chodzą do przedszkoli miejskich na terenie osiedla Teofilów , natomiast maluchy cały czas przebywają na terenie ośrodka .

Wolontariusze bez wahania odwiedzają   dzieciaki , bo nie tylko im ale i nam wiele to daje . Przede wszystkim uczy pomagać innym wyłącznie po to,  aby zobaczyć w oczach dzieci  odrobinę radości . Pozwala również docenić to co mamy my sami . a także zrozumieć odrobinę ten „inny” świat …
Wolontariusze z klas I kierunków:  Technik Elektroradiolog  i Technik Masażysta

• Małgorzata Banasiak
  • Paulina Bolek