23.02.2017 r.

Jak to na konferencji doradców zawodowych było…

Dnia 21 lutego 2017 roku w naszym Centrum odbyła się Wojewódzka Konferencja dla Doradców Zawodowych pt: „Współpraca doradców zawodowych w planowaniu kształcenia i kariery zawodowej osób w różnym wieku”.  Wydarzenie zostało objęte patronatem merytorycznym przez Narodowe Forum Doradców Kariery oraz patronatem medialnym przez TVP3.
Uczestnikami  byli doradcy zawodowi oraz osoby wypełniające zadania doradców zawodowych reprezentujący  instytucje, które wspomagają zarówno młodzież jak i osoby dorosłe.
Spotkanie było jednocześnie zaczynem do stworzenia w CKU SWŁ w Łodzi sieci doradztwa zawodowego o zasięgu regionalnym.

Konferencja miała zasięg wojewódzki. Wśród reprezentowanych instytucji były między innymi:
- licea ogólnokształcące
- powiatowe urzędy pracy
- biura karier
- poradnie psychologiczno-pedagogiczne
- ochotnicze hufce pracy
- zespoły szkół ogólnokształcących
- centra informacji zawodowej

Tematyka konferencji obejmowała:
- Psychologiczne aspekty doradztwa zawodowego (Jak różne pokolenia odnajdują się na
rynku pracy?)
- Doradztwo zawodowe w szkołach (Co zmienia się w przepisach?)
- Kształcenie w szkole policealnej dobrą alternatywą dla studiowania
(Znaczenie kształcenia zawodowego oraz współpracy z pracodawcami)
- Sieć współpracy doradców zawodowych (Jak funkcjonuje w innych regionach naszego
kraju?)
Wymienione zagadnienia zostały przedstawione zarówno w formie wykładów jak
również  warsztatów.  Wnioski  z obu paneli zostały przedstawione w części podsumowującej konferencję.