3.06.2016 r.

Z pierwszą pomocą przedmedyczną w Przedszkolu Miejskim

W dniu 2.06.2016 r. na zaproszenie nauczycieli Przedszkola Miejskiego nr 125 w Łodzi odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W ramach warsztatów przedszkolaki zostały zapoznane z działaniami, które należy podjąć w chwilach zagrożenia życia drugiej osoby. Zajęcia prowadzili słuchacze naszego Centrum pod opieką mgr Piotra Brzezińskiego. W warsztatach wzięło udział sześć grup dzieci, w wieku 4-6 lat.
Najmłodsi kandydaci na ratowników z ciekawością uczestniczyli w zajęciach. Dowiedzieli się m.in. jak zachowywać się, gdy komuś leci krew z nosa, gdy ktoś zasłabnie czy uderzy się w głowę.

Wiedza ta jest potrzebna, gdyż nawet małe dzieci, o czym dowiadujemy się często z mediów, mogą uratować komuś życie lub zdrowie. Nie zabrakło wnikliwych  pytań oraz dobrej zabawy. Zajęcia z przedszkolakami poprowadzili:

• Marta Naporowska
  • Magdalena Polańska