24.11.2015 r.

III Wojewódzka Konferencja Higieny Stomatologiczna w Łodzi już za nami…

Wczoraj odbyła się III Wojewódzka Konferencja Higieny Stomatologiczna w Łodzi zorganizowana przez nasze Centrum. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli: Pan Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Łódzki Kurator Oświaty.
Tematem wiodącym było „Dziecko w gabinecie stomatologicznym”. Problematykę konferencji sprowokowała analiza danych dotyczących stanu uzębienia dzieci i młodzieży w Polsce. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom związanym z alarmującymi wskaźnikami dotyczącymi próchnicy, zwłaszcza u najmłodszych.
Program konferencji oferował szereg wykładów oraz warsztaty związane zarówno z profilaktyką, jak i procesem leczenia  najbardziej wymagającego pacjenta, jakim jest dziecko (program konferencji >>).
Ważkość tematu potwierdziło ogromne zainteresowanie uczestników – w konferencji wzięło udział łącznie 150 osób. Gościliśmy lekarzy, higienistki i asystentki stomatologiczne  z całej Polski – z Andrespola, Gdańska, Koluszek, Łowicza, Ożarowa Maz., Raciborza, Tomaszowa Maz., Warszawy, Wejherowa, Zabrza.

Pięknie dziękujemy patronom medialnym konferencji:

Równie serdeczne podziękowania za materiały konferencyjne  oraz ufundowane nagrody dla uczestników składamy naszym sponsorom:

Więcej zdjęć na naszym FB :-P

W mediach informacje o konferencji  znajdziecie tutaj:

• Portal Dentonet.pl – Fotorelacja z przebiegu konferencji  >>
  • Portal Dentonet.pl – Fotoreportaż „Bajka o robaku zębowym sposobem na leczenie dzieci”  >>
  • Portal Dentonet.pl – Fotoreportaż „Odżywianie a zdrowe zęby”  >>
  • TVP Łódź – Fotoreportaż  >>
  • Dentonet.pl – Relacja z naszej konferencji  „Dziecko w gabinecie wyzwaniem dla higienistki stomatologicznej”   >>
  • Dentonet.pl – Relacja z naszej konferencji „Rola higienistki stomatologicznej w wizycie adaptacyjnej dziecka”  >>