27.11.2015 r.

Wspaniały sukces naszego Centrum – przyznanie akredytacji Łódzkiego Kuratora Oświaty

Z dumą i satysfakcją informujemy, ze nasze Centrum otrzymało dzisiaj decyzję o przyznaniu akredytacji Łódzkiego Kuratora Oświaty.
Akredytacja jest jednym z zewnętrznych sposobów zapewnienia jakości procesu kształcenia i jego efektów.  O akredytację, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, mogą ubiegać się m.in. publiczne placówki kształcenia ustawicznego, placówki kształcenia praktycznego, ośrodki dokształcania i doskonalenia zawodowego. Akredytacja może obejmować całość lub część prowadzonego kształcenia.
Uzyskanie akredytacji stanowi potwierdzenie, że placówka spełnia ustalone wymagania i przyjęte kryteria jakości procesu kształcenia.

Dzisiaj najwyższa jakość prowadzonych przez nas szkoleń została potwierdzona przyznaniem akredytacji Kuratora Oświaty w Łodzi.

Kto wydaje decyzję o przyznaniu akredytacji ?

• Akredytację przyznaje Kurator Oświaty właściwy dla siedziby placówki w drodze decyzji administracyjnej.
  • Decyzja wydawana jest po przeprowadzeniu postępowania akredytacyjnego.
  • Oceny placówki dokonuje zespół powołany przez Kuratora Oświaty.
  • W skład zespołu wchodzą przedstawiciele: kuratora, pracodawców oraz wojewódzkiego lub powiatowego urzędu pracy.

W ramach przyznania akredytacji naszej szkole Kurator Oświaty w Łodzi poddał ocenie:

•     zatrudnioną  kadrę i jej kwalifikacje,
  •     systematyczność, sposób i narzędzia oceny zatrudnionej kadry,
  •     nasze programy nauczania,
  •     nasze wyposażenie w środki  dydaktyczne,
  •     materiały metodyczno – dydaktyczne udostępniane słuchaczom,
  •     sposoby i narzędzia do ewaluacji prowadzonego przez nas procesu kształcenia.

Decyzja o przyznaniu akredytacji:

Przeczytaj decyzję Łódzkiego Kuratora Oświaty  -

Łódzki Kurator Oświaty przyznał akredytację  dla  niżej wymienianego zakresu kształcenia:

1. Kurs na licencję  maszynisty
  2. Kurs kwalifikacyjny   PKZ. Technik  elektryk
  3. Kurs kwalifikacyjny E.7 Montowanie   maszyn  i urządzeń  elektrycznych. Technik  elektryk
  4. Kurs kwalifikacyjny  E.8 Montaż  i konserwacja   instalacji  elektrycznych. Technik  elektryk

Co akredytacja daje uczestnikom prowadzonych przez nas kursów?

•     możliwość korzystania z wysokiego poziomu usług edukacyjnych,
  •     możliwość otrzymania zaświadczenia, potwierdzającego ukończenie szkolenia, wydanego przez wiarygodną placówkę.