7.10.2015 r.

Mechaniczna i chemiczna kontrola płytki bakteryjnej – szkolenie Instytutu Oral-B & Blend-a-med

Wczoraj odbyło się szkolenie dla słuchaczek II klasy kierunku Higienistka stomatologiczna,  prowadzone przez przedstawiciela Instytutu Oral-B & Blend-a-med. A nasze Centrum kolejny już rok otrzymało Certyfikat Partnerstwa.
Jako z jeden z pierwszych, Instytut Oral-B & Blend-a-med zaczął wspierać naukowo higienistki stomatologiczne, które są ogromną wartością dodaną dla gabinetu stomatologicznego. Edukacyjnym Programem Szkolnym objęte są wybrane placówki dydaktyczne, które wyróżniają się poziomem kształcenia, wykwalifikowaną kadrą oraz zapleczem edukacyjnym.

Każdy uczestnik w trakcie programu zapoznaje się z naukowymi faktami (w tym z wynikami badan klinicznych) na temat stabilizowanego związku cyny i fluoru, najnowszymi technologiami mechanicznej i chemicznej kontroli płytki nazębnej. Zdobywa wiedzę na temat profilaktyki chorób i nieprawidłowości w obrębie jamy ustnej, zgłębiając potrzebę i rolę profilaktyki domowej, a także analizuje działanie składników czynnych past do zębów.
W drugiej części Programu Szkolnego prowadzone są warsztaty na temat komunikacji z pacjentem oraz część praktyczna, w której  omawiane są produkty do higieny jamy ustnej. Na zakończenie szkolenia wszyscy słuchacze otrzymali certyfikaty oraz upominki produktowe.
Warto zaznaczyć, iż Edukacyjny Program Szkolny Instytutu Oral-B & Blend-a-med jest rekomendowany przez Stowarzyszenie Polskich Higienistek Stomatologicznych oraz Stowarzyszenie Studentów Stomatologii.
Instytut Oral-B & Blend-a-med został powołany z inicjatywy Procter&Gamble, który przywiązuje ogromna wagę do zaplecza naukowego i technicznego posiadanych produktów. W 22 centrach badawczych pracuje blisko 8 tys. wybitnych ekspertów z dziedziny peridontologii, stomatologii zachowawczej, chirurgii, implantologii i ortodoncji.