28.04.2015 r.

Wizyta studyjna w Münster (Niemcy – Nadrenia-Północna Westfalia)

W dniach 20-23.04.2015 roku 15 osobowa grupa nauczycieli oraz dyrektorów szkół Urzędu Marszałkowskiego  Województwa Łódzkiego w Łodzi, uczestniczyła w wizycie studyjnej  zorganizowanej przy współpracy z niemiecką szkołą w Münster. W czasie spotkania uczestnicy mieli możliwość zapoznać się z systemem kształcenia obowiązującym w regionie Nadrenii Westfalii, w tym system szkolnictwa zawodowego.
Nasze Centrum reprezentowała p. Sylwia Laskowska – Dyrektor  oraz p. Krystyna Frydrysiak – Kierownik Szkolenia Praktycznego.

Uczestnicy mogli  przyjrzeć się z bliska działalności placówek na poszczególnych szczeblach kształcenia oraz wymienić się doświadczeniami zawodowymi z niemieckimi kolegami. Podczas wizyty uczestnicy wyjazdu poznali bliżej funkcjonowanie takich instytucji, jak:

• Handwerkskammer – Bildungscentrum ( zawody techniczne)
  • przedszkole
  • placówka medyczna