20.04.2015 r.

Sylwia Zduniak laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Higienistek Stomatologicznych

Od wczoraj mamy laureatkę Ogólnopolskiej Olimpiady Higienistek Stomatologicznych.
W dniu 19.04.2015 r.  w Toruniu odbył się finałowy etap Olimpiady.
Z ogromną radością informujemy, że nasza słuchaczka II klasy kierunku Higienistka Stomatologiczna – SYLWIA ZDUNIAK zajęła 2-gie miejsce. To ogromny sukces zważywszy, że do I etapu przystąpiło ponad 200 osób z całej Polski, a do ostatniego (praktycznego) etapu  finałowego zakwalifikowało się już tylko 9 osób.
Olimpiada została opracowana z myślą o słuchaczach szkół medycznych policealnych, kształcących się na kierunku higienistka stomatologiczna. Organizatorem Olimpiady było Stowarzyszenie Polskich Higienistek Stomatologicznych., a głównym sponsorem – Instytut Blend-a-med Oral-B.
Sylwia, gratulujemy i z całego serca dziękujemy za te wspaniałe chwile radości, które wraz z Tobą przeżywamy :-D

Oto laureatki I Ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy z higieny stomatologicznej i promocji zdrowia jamy ustnej:

1. Elżbieta Kumpiak (Szkoła Policealna Ochrony Zdrowia nr 1 w Białymstoku)
  2. Sylwia Zduniak (Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi)
  3. Małgorzata Morawska (Policealna Szkoła TEB Edukacja w Krakowie).

Wszystkim laureatkom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy  ♥♥♥

Reportaż z tego wydarzenia możecie obejrzeć na stronie Dentowizja.pl

Również na stronie Dental Radio można poczytać o fprzebiegu finału Olimpiady >>

Olimpiadę honorowym patronatem  objął Marszałek Województwa Kujawsko- Pomorskiego. Patronat nad wydarzeniem objęły także firmy Koldental i Kavo. Patronem medialnym Olimpiady jest magazyn „Asystentka i Higienistka Stomatologiczna”.
Za poziom merytoryczny Olimpiady odpowiadał  Komitet Naukowy w składzie: dr n. med. Marek Bladowski, dr n. med. Tomasz Dzieniakowski, dr n. med. Mariusz Duda, dr n. zdr. Danuta Kaczmarska, mgr lic. hig. dent. Paulina Radoma, mgr dypl. hig. stom. Katarzyna Ostrowska.

Informacja o sukcesie naszej laureatki znalazła się również na stronie Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi >>
Wkrótce relacje z  Olimpiady  znajdą się w  takich czasopismach branżowych,  jak „Asystentka i Higienistka Stomatologiczna” oraz „Asysta dentystyczna”,  a  fotoreportaż z tego wydarzenia obejrzymy  na stomatologicznym portalu internetowym DENTOWIZJA.pl