10.10.2014 r.

Rok szkolny 2014/15 ogłoszony Rokiem  Szkoły Zawodowców

Wszystko wskazuje na to, że wreszcie coś się zmienia w podejściu do szkolnictwa zawodowego w Polsce. Dnia 8 października 2014 r. w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej, odbyła się konferencja prasowa z udziałem Minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej, która ogłosiła rok szkolny 2014/2015  Rokiem Szkoły Zawodowców.  Ministerstwo Edukacji Narodowej – w związku z tą decyzją – zaplanowało szereg konkretnych działań usprawniających szkolnictwo zawodowe, które podejmowane będę nie tylko w tym roku szkolnym, ale i później.

Oto priorytety w ramach tego programu:

•     Dopasowanie kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy;
  •     Uelastycznienie ścieżek zdobywania kwalifikacji;
  •     Pomoc uczniom i rodzicom w planowaniu kariery edukacyjno-zawodowej;
  •     Wsparcie kadry szkół w profesjonalnej realizacji zadań;
  •     Poprawa funkcjonowania systemu egzaminowania;
  •     Podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego;
  •     Poprawa jakości i efektywności kształcenia zawodowego.

Jednym z priorytetów jest również współpraca z pracodawcami. „Dopasujemy kształcenie zawodowe do potrzeb rynku pracy, przygotujemy uczniów do podjęcia zawodu, zorganizujemy praktyki. Będziemy aktywnie pośredniczyć we współpracy pracodawców i szkół” …
Więcej na stronie MEN  >>