25.05.2014 r.

XII Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run

W sobotnim XII Biegu Ulicą Piotrkowską Rossman Run wzięła udział rekordowa liczba biegaczy. Na starcie, przy ulicy Zachodniej, stawiło się ich blisko 3 tys. Każdy uczestnik, który zakończył bieg, otrzymał pamiątkowy medal.

Zawody były podzielone na dwie sesje. Rano odbyły się biegi przedszkolaków, szkolne oraz osób niepełnosprawnych, zaś o godz. 18.30 wystartował bieg główny na dystansie 10 kilometrów. Trasa prowadziła przez centrum Łodzi. Zawodnicy mogli obejrzeć wyremontowany odcinek ulicy Piotrkowskiej, przez który przebiegali dwukrotnie. Meta biegu była usytuowana na rynku Manufaktury. Bieg zwyciężył reprezentant Kenii Joshua Maingi Munywo z czasem 30 minut i 3 sekundy. Na trasie nie zabrakło reprezentanta naszej szkoły – był nim uczeń II klasy kierunku technik elektroradiolog- Mateusz Badziak.
Centrum Kształcenia Ustawicznego SWŁ w Łodzi, jak co roku, włączyło się w organizację tej imprezy. Uczniowie z I klasy kierunku technik masażysta: Krzysztof Kierebiński, Hanna Klimek, Krzysztof Korzyniewski, Aleksandra Kuczyńska i Marcin Szczepaniak zajmowali się uczestnikami po dotarciu do mety – masowali obolałe mięśnie sportowców, co cieszyło się sporym zainteresowaniem. Biegacze wyrażali swoje uznanie dla profesjonalizmu naszych uczniów. Podczas imprezy nie mogło też zabraknąć licznego grona naszych wolontariuszy, którzy pomagali w całym przedsięwzięciu. Byli to: Joanna Marciniak, Ewelina Grabska, Magdalena Opryc, Maciej Stawski, Monika Muszyńska, Anna Matusiak, Karolina Walczewska, Ewa Hajec, Karolina Filipczak, Daniel Filipczak, Julia Bartosik, Adrian Flis, Paulina Pniewska, Martyna Rojewska, Iza Anastaziak, Marta Sromecka. Zorganizowaniem tej dużej szkolnej drużyny zajęły się: mgr Dorota Bratkowska, Katarzyna Ignaczak, Karolina Patura. Wszystkim należą się słowa uznania i wdzięczności.

Więcej zdjęć w naszej Galerii >> oraz na Facebooku :-)