22.05.2014 r.

XVI Targi Pracy – Dzień Kariery 2014 w Piotrkowie Trybunalskim

„Targi Pracy – Dzień Kariery 2014” to hasło XVI piotrkowskich Targów Pracy, które odbyły się 21.05.2014 r. w auli Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim.
W ramach Targów swoją ofertę zaprezentowało 30 wystawców, a wśród nich także nasze Centrum. Największym zainteresowaniem osób, które odwiedziły nasze stoisko, cieszyły się kierunki: technik masażysta, technik usług kosmetycznych oraz opiekunka dziecięca.

Celem targów było zapoznanie z aktualną sytuacją i trendami na rynku pracy, prezentacja pracodawców z regionu, promowanie nowych inwestorów i kompleksowa prezentacja ich  oferty, promowanie świadomego planowania kariery zawodowej, przedstawienie oferty edukacyjnej instytucji kształcących i szkoleniowych oraz promocja podmiotów ekonomii społecznej i idei budowania partnerstwa lokalnego.
Imprezie towarzyszyły seminaria na temat planowania kariery zawodowej, podejmowania pierwszej pracy i wsparcia zawodowego młodzieży z Funduszu Pracy oraz warsztaty, których celem było kształtowanie aktywności i samodzielności w szukaniu pracy.
Organizatorami imprezy były Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi – Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Oddział w Piotrkowie Trybunalskim, Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim, Uniwersytet Jana Kochanowskiego
w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Piotrkowie Trybunalskim.